بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
49005454إن المتقين في جنات ونهر
Është e vërtetë se të devotshmit do të jenë në Xhennete e në lumenj.
49015455في مقعد صدق عند مليك مقتدر
Në një vend të kënaqshëm, te Sunduesi i plotfuqishëm (te All-llahu).
4902551بسم الله الرحمن الرحيم الرحمن
Rrahmani - Mëshiruesi (Zoti ynë),
4903552علم القرآن
Ai ia mësoi Kur’anin
4904553خلق الإنسان
E krijoi njeriun.
4905554علمه البيان
Ia mësoi atij të folurit (të shprehurit të shqiptuarit).
4906555الشمس والقمر بحسبان
Dielli dhe hëna udhëtojnë sipas një përcaktimi të saktë.
4907556والنجم والشجر يسجدان
Edhe yjet dhe bimët i bëjnë përulje (dëshirës së Rrahmanit).
4908557والسماء رفعها ووضع الميزان
Ai e ngriti qiellin dhe Ai vuri drejtësinë.
4909558ألا تطغوا في الميزان
Që të mos kaloni kufirin në drejtësi.


0 ... 479.9 480.9 481.9 482.9 483.9 484.9 485.9 486.9 487.9 488.9 490.9 491.9 492.9 493.9 494.9 495.9 496.9 497.9 498.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

6588824669550312043103163573456263966