بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
48705424فقالوا أبشرا منا واحدا نتبعه إنا إذا لفي ضلال وسعر
“A të pasojmë dikë prej nesh?! – thoshte. Po ne atëherë, me siguri, do të ishim të humbur dhe të marrë.
48715425أألقي الذكر عليه من بيننا بل هو كذاب أشر
A mu atij, nga mesi ynë, i është dërguar shpallja? Jo, por ai është rrenacak arrogant”.
48725426سيعلمون غدا من الكذاب الأشر
“Nesër do të marrin vesh se kush është rrenacak arrogant!
48735427إنا مرسلو الناقة فتنة لهم فارتقبهم واصطبر
Ne ua dërguam deven që t’i provojmë, andaj shikoji dhe jij i durueshëm.
48745428ونبئهم أن الماء قسمة بينهم كل شرب محتضر
Dhe lajmëroi se uji është i ndarë ndërmjet tyre për çdo kohë pije do të prezentojnë me rend”.
48755429فنادوا صاحبهم فتعاطى فعقر
Kurse ata thirrën shokun e tyre dhe ai u përgatit dhe e therri,
48765430فكيف كان عذابي ونذر
Por çfarë ishte dënimi dhe qortimi im se!
48775431إنا أرسلنا عليهم صيحة واحدة فكانوا كهشيم المحتظر
Ne u lëshuam atyre një ushtimë të vetme, dhe ata u bënë sikur gjethe të thara që i mbledh kostari.
48785432ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Ne Kur’anin e bëmë të lehtë për këshilla, por a ka kush që merr këshillë?
48795433كذبت قوم لوط بالنذر
Edhe populli i Lutit i përgënjeshtroi vërejtjet.


0 ... 476.9 477.9 478.9 479.9 480.9 481.9 482.9 483.9 484.9 485.9 487.9 488.9 489.9 490.9 491.9 492.9 493.9 494.9 495.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.57 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

34801084490624986065578738143834623997