بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
48625416فكيف كان عذابي ونذر
Dhe çfarë ishte dënimi dhe vuajtja ime se!
48635417ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Kurse Kur’anin e bëmë të lehtë për këshillë, por a e pranon kush këshillën?
48645418كذبت عاد فكيف كان عذابي ونذر
Adi përgënjeshtroi, por çfarë ishte dënimi dhe vërejtja ime se!
48655419إنا أرسلنا عليهم ريحا صرصرا في يوم نحس مستمر
Ne atyre u dërguam, ditën e kobshme, një erë të ftohtë që fryente pa u ndalur
48665420تنزع الناس كأنهم أعجاز نخل منقعر
Dhe i ngriste njerëzit sikur trupa të shkulur hurmash
48675421فكيف كان عذابي ونذر
Dhe çfarë ishte dënimi dhe qortimi im se!
48685422ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Kurse Ne Kur’anin e kemi bërë të lehtë për këshillë, por a është kush që ka marrë mend?
48695423كذبت ثمود بالنذر
I përgënjeshtroi edhe Themudi vërejtjet
48705424فقالوا أبشرا منا واحدا نتبعه إنا إذا لفي ضلال وسعر
“A të pasojmë dikë prej nesh?! – thoshte. Po ne atëherë, me siguri, do të ishim të humbur dhe të marrë.
48715425أألقي الذكر عليه من بيننا بل هو كذاب أشر
A mu atij, nga mesi ynë, i është dërguar shpallja? Jo, por ai është rrenacak arrogant”.


0 ... 476.1 477.1 478.1 479.1 480.1 481.1 482.1 483.1 484.1 485.1 487.1 488.1 489.1 490.1 491.1 492.1 493.1 494.1 495.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

589527635244231660151833205444539525395