بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
48615415ولقد تركناها آية فهل من مدكر
Atë (ngjarje) Ne e lamë kujtim, po a ka ndokush që merr mësim?
48625416فكيف كان عذابي ونذر
E çfarë ishte ndëshkimi Im dhe kërcënimi Im!
48635417ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Ne Kur’anin e bëmë të lehtë për mësim, po a ndokush që merr mësim?
48645418كذبت عاد فكيف كان عذابي ونذر
Adi përgënjeshtroi, e çfarë ishte ndëshkimi Im dhe kërcënimi?
48655419إنا أرسلنا عليهم ريحا صرصرا في يوم نحس مستمر
Atyre Nenjë ditë fatkeqe të përjetshme u lëshuamnjë erë të fortë.
48665420تنزع الناس كأنهم أعجاز نخل منقعر
I ngriste njerëzit si të ishin trupa hurmash të shkulura.
48675421فكيف كان عذابي ونذر
Dhe çfarë ishte ndëshkimi Im dhe vërejtja Ime?
48685422ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Ne Kur’anin e bëmë të lehtë për të kuptuar, a ka ndokush që merr këshillë?
48695423كذبت ثمود بالنذر
Themudi përgënjeshtroi të dërguarit.
48705424فقالوا أبشرا منا واحدا نتبعه إنا إذا لفي ضلال وسعر
E thamë: “A të shkojmë pas një të vetmit njeri që doli nga mesi ynë, po Ne atëherë do të jemi të humbur në një marrësi!”


0 ... 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

51868171273118130684399311534002053404