بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
48575411ففتحنا أبواب السماء بماء منهمر
Dhe, Ne ia kemi hapur dyert e qiellit me ujë (shi) të rrëmbyeshëm,
48585412وفجرنا الأرض عيونا فالتقى الماء على أمر قد قدر
dhe, i kemi hapur burimet e tokës, e u takuan ujërat për një veprim që ka qenë i caktuar.
48595413وحملناه على ذات ألواح ودسر
E, atë e bartëm (në barkën) prej dërrasave dhe gozhdave
48605414تجري بأعيننا جزاء لمن كان كفر
e cila lundronte nën kujdesin Tonë, - ky ishte shpërblim për atë që ishte i përgënjeshtruar.
48615415ولقد تركناها آية فهل من مدكر
Dhe, Ne atë e kemi lënë si dokument, e a ka kush që këshillohet (me të)?
48625416فكيف كان عذابي ونذر
dhe, çfarë ka qenë dënimi Im dhe paralajmërimet e Mia?!
48635417ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر
Në të vërtetë, Ne Kur’anin e kemi bërë të lehtë për këshillim, – e a ka kush që këshillohet (me të)?
48645418كذبت عاد فكيف كان عذابي ونذر
Dhe, Adi ka përgënjeshtruar (të vërtetën), - e çfarë ka qenë dënimi Im dhe paralajmërimet e Mia?!
48655419إنا أرسلنا عليهم ريحا صرصرا في يوم نحس مستمر
Ne u dërguam atyre në një ditë fatkeqe frymë të stuhieshme – të pandërprerë –
48665420تنزع الناس كأنهم أعجاز نخل منقعر
e cila i nxirrte njerëzit (prej strehimeve të tyre), thuase të ishin rrënjë të shkulura të hurmeve,


0 ... 475.6 476.6 477.6 478.6 479.6 480.6 481.6 482.6 483.6 484.6 486.6 487.6 488.6 489.6 490.6 491.6 492.6 493.6 494.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

9638201262467087522703950203748272950