بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
4744529يوم تمور السماء مورا
Atë ditë kur qielli të shqetësohet keq
47455210وتسير الجبال سيرا
Dhe malet të lëkunden nga vendi;
47465211فويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë mjerë për gënjeshtarët!
47475212الذين هم في خوض يلعبون
Të cilët janë zhytur (në gënjeshtra) e luajnë!
47485213يوم يدعون إلى نار جهنم دعا
Atë ditë kur me rrëmbim të hudhen në zjarr të xhehennemit,
47495214هذه النار التي كنتم بها تكذبون
“Ky është zjarri që nuk e keni besuar,
47505215أفسحر هذا أم أنتم لا تبصرون
Po a është kjo magji apo ju nuk shihni?
47515216اصلوها فاصبروا أو لا تصبروا سواء عليكم إنما تجزون ما كنتم تعملون
Digjuni në të, për ju është njëlloj, duruat apo nuk duruat. Po shpërbleheni për atë çka keni punuar”.
47525217إن المتقين في جنات ونعيم
Kurse të devotshmit do të jenë në xhenete, në lumturi,
47535218فاكهين بما آتاهم ربهم ووقاهم ربهم عذاب الجحيم
Të kënaqur me atë që u ka dhënë Zoti i tyre. Ata Zoti i tyre do t’i ruajë nga vuajtjet në zjarr.


0 ... 464.3 465.3 466.3 467.3 468.3 469.3 470.3 471.3 472.3 473.3 475.3 476.3 477.3 478.3 479.3 480.3 481.3 482.3 483.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

48534784600733784963270125245838081580