بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
4742527إن عذاب ربك لواقع
Është e vërtetë se dënimi i Zotit tënd pa tjetër da të ndodhë.
4743528ما له من دافع
Atë nuk ka kush që mund ta largojë.
4744529يوم تمور السماء مورا
Ditën kur qielli bën një tronditje të fortë.
47455210وتسير الجبال سيرا
Dhe kodrat të shkulen nga vendi e të ecin.
47465211فويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është mjerim i madh për gënjeshtarët.
47475212الذين هم في خوض يلعبون
Të cilët luajnë të zhytur në besime të kota.
47485213يوم يدعون إلى نار جهنم دعا
Ditën kur me rrëmbim shtyhen në zjarrin e Xhehennemit.
47495214هذه النار التي كنتم بها تكذبون
Ky është ai zjarr, që ju e keni përgënjeshtruar.
47505215أفسحر هذا أم أنتم لا تبصرون
A mos është kjo ndonjë magji, apo nuk po shihni (jeni vebëruar siç u verbëruan në dynja).
47515216اصلوها فاصبروا أو لا تصبروا سواء عليكم إنما تجزون ما كنتم تعملون
Hyni në të! Për juve është njesoj, bëtë durim ose nuk bëtë. Shpërbleheni me atë që me veprat tuaja e merituat.


0 ... 464.1 465.1 466.1 467.1 468.1 469.1 470.1 471.1 472.1 473.1 475.1 476.1 477.1 478.1 479.1 480.1 481.1 482.1 483.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

40724444965808177455303078369741751117