بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
47145139فتولى بركنه وقال ساحر أو مجنون
E ai, duke shpresuar në forcën e vet, i ktheu shpinën dhe tha: “Është magjistar ose i marrë”!
47155140فأخذناه وجنوده فنبذناهم في اليم وهو مليم
Dhe e kapëm atë dhe ushtrinë e tij dhe i hudhëm në det. Ai e pat merituar.
47165141وفي عاد إذ أرسلنا عليهم الريح العقيم
Edhe te Ad-i, kur mbi ta lëshuam erën shkatërruese,
47175142ما تذر من شيء أتت عليه إلا جعلته كالرميم
Pranë çfarëdo sendi që kaloi, asgjë nuk kurseu, të gjithë i shndërroi në kalbësirë.
47185143وفي ثمود إذ قيل لهم تمتعوا حتى حين
Edhe te Themudi, kur iu tha: “kënaquni edhe një kohë!”
47195144فعتوا عن أمر ربهم فأخذتهم الصاعقة وهم ينظرون
Dhe u treguan kryelartë ndaj urdhërit të Zotit të vet, prandaj i përfshiu vetëtima që e panë me sytë e tyre,
47205145فما استطاعوا من قيام وما كانوا منتصرين
Dhe nuk mundën as të ngrihen e as të mbrohen.
47215146وقوم نوح من قبل إنهم كانوا قوما فاسقين
Edhe populli i Nuhit, shumë kohë më parë, ai, njëmend ishte një popull i mbrapsht.
47225147والسماء بنيناها بأيد وإنا لموسعون
Ne kemi ngritur qiellin me forcën tonë, por me të vërtetë mundemi edhe më tepër.
47235148والأرض فرشناها فنعم الماهدون
Edhe tokën e kemi shtruar – çfarë shtruesi i mirë!


0 ... 461.3 462.3 463.3 464.3 465.3 466.3 467.3 468.3 469.3 470.3 472.3 473.3 474.3 475.3 476.3 477.3 478.3 479.3 480.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

25717882811797217524363391264035245804