بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
47135138وفي موسى إذ أرسلناه إلى فرعون بسلطان مبين
Edhe te Musa, kur e dërguam te Faraoni me argumente të qarta,
47145139فتولى بركنه وقال ساحر أو مجنون
E ai, duke shpresuar në forcën e vet, i ktheu shpinën dhe tha: “Është magjistar ose i marrë”!
47155140فأخذناه وجنوده فنبذناهم في اليم وهو مليم
Dhe e kapëm atë dhe ushtrinë e tij dhe i hudhëm në det. Ai e pat merituar.
47165141وفي عاد إذ أرسلنا عليهم الريح العقيم
Edhe te Ad-i, kur mbi ta lëshuam erën shkatërruese,
47175142ما تذر من شيء أتت عليه إلا جعلته كالرميم
Pranë çfarëdo sendi që kaloi, asgjë nuk kurseu, të gjithë i shndërroi në kalbësirë.
47185143وفي ثمود إذ قيل لهم تمتعوا حتى حين
Edhe te Themudi, kur iu tha: “kënaquni edhe një kohë!”
47195144فعتوا عن أمر ربهم فأخذتهم الصاعقة وهم ينظرون
Dhe u treguan kryelartë ndaj urdhërit të Zotit të vet, prandaj i përfshiu vetëtima që e panë me sytë e tyre,
47205145فما استطاعوا من قيام وما كانوا منتصرين
Dhe nuk mundën as të ngrihen e as të mbrohen.
47215146وقوم نوح من قبل إنهم كانوا قوما فاسقين
Edhe populli i Nuhit, shumë kohë më parë, ai, njëmend ishte një popull i mbrapsht.
47225147والسماء بنيناها بأيد وإنا لموسعون
Ne kemi ngritur qiellin me forcën tonë, por me të vërtetë mundemi edhe më tepër.


0 ... 461.2 462.2 463.2 464.2 465.2 466.2 467.2 468.2 469.2 470.2 472.2 473.2 474.2 475.2 476.2 477.2 478.2 479.2 480.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

2445565851295475248342048940144483845