بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
44134388وقيله يا رب إن هؤلاء قوم لا يؤمنون
(Zoti e di) Edhe thënien e tij (të Muhammedit): “O Zoti im, këta janë një popull që nuk beson!”
44144389فاصفح عنهم وقل سلام فسوف يعلمون
(E, Zoti iu përgjegj): Hiqu tyre pra, thuaj: “Qofshin braktisur, e më vonë do ta kuptojnë!”
4415441بسم الله الرحمن الرحيم حم
Ha, Mimë.
4416442والكتاب المبين
Pasha librin sqarues (të së drejtës nga e kota)!
4417443إنا أنزلناه في ليلة مباركة إنا كنا منذرين
Ne e zbritëm ate në një natë të bekuar (në natën e begatshme të kadrit). Ne dëshiruam t’u tërheqim vërejtjen, e njerëzit të jenë të gatshëm.
4418444فيها يفرق كل أمر حكيم
Në atë (natë) zgjidhet çdo çshtje në mënyrë të prerë.
4419445أمرا من عندنا إنا كنا مرسلين
Urdhër i përcaktuar nga Vetë Ne. S’ka dyshim se Ne dërguam të dërguar.
4420446رحمة من ربك إنه هو السميع العليم
(E zbeitëm) Nga Mëshira e Zotit tënd; Ai është dëgjuesi, i dijshmi.
4421447رب السماوات والأرض وما بينهما إن كنتم موقنين
Zoti i qiejve e i tokës dhe çka ka ndërmjet tyre, nëse jeni të bindur.
4422448لا إله إلا هو يحيي ويميت ربكم ورب آبائكم الأولين
Nuk ka Zot tjetër, vetëm Ai që jep jetë dhe vdekje, Zoti juaj dhe Zoti i prindërve tuaj të lashtë.


0 ... 431.2 432.2 433.2 434.2 435.2 436.2 437.2 438.2 439.2 440.2 442.2 443.2 444.2 445.2 446.2 447.2 448.2 449.2 450.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

53713669982190637342436390727954532924