بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
44004375لا يفتر عنهم وهم فيه مبلسون
Nuk do t’u lehtësohet dhe do të mbesin shpresëhumbur.
44014376وما ظلمناهم ولكن كانوا هم الظالمين
Ne nuk kemi bërë padrejtësi ndaj tyre, por ata vetë kanë qenë mizorë.
44024377ونادوا يا مالك ليقض علينا ربك قال إنكم ماكثون
Ata do të thërrasin: “O Malik, le të na vdes Zoti yt!” e Ai do të thotë: “Ju aty do të mbeteni përgjithmonë”.
44034378لقد جئناكم بالحق ولكن أكثركم للحق كارهون
Ne ju kemi sjellë të vërtetën, por shumicës nga ju e vërteta nuk i pëlqen.
44044379أم أبرموا أمرا فإنا مبرمون
Ose thurrin kurtha, por edhe ne bëjmë kurtha.
44054380أم يحسبون أنا لا نسمع سرهم ونجواهم بلى ورسلنا لديهم يكتبون
Ose mendojnë se Ne nuk dëgjojmë fshehtësinë dhe përshpëritjet e tyre. Po, si jo! Kurse të deleguarit tanë që janë pranë tyre shkruajnë.
44064381قل إن كان للرحمن ولد فأنا أول العابدين
thuaj: “Sikur i mëshirshmi të kishte fëmijë unë do të isha adhuruesi i parë”.
44074382سبحان رب السماوات والأرض رب العرش عما يصفون
Qoftë lavdëruar zoti i qiejve dhe i tokës, Zoti i gjithësisë, përmbi atë që ia përshkruajnë!
44084383فذرهم يخوضوا ويلعبوا حتى يلاقوا يومهم الذي يوعدون
Andej leri le të zhyten dhe të zbaviten deri sa të ballafaqohen me ditën e premtuar.
44094384وهو الذي في السماء إله وفي الأرض إله وهو الحكيم العليم
Ai është i cili në qiell është Zot edhe në tokë është Zot. Dhe ai është i urtë dhe i gjithdijshëm.


0 ... 429.9 430.9 431.9 432.9 433.9 434.9 435.9 436.9 437.9 438.9 440.9 441.9 442.9 443.9 444.9 445.9 446.9 447.9 448.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

7314261382718779595772497546761272175