بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
43984373لكم فيها فاكهة كثيرة منها تأكلون
Aty keni shumë pemë prej të cilave do të hani.
43994374إن المجرمين في عذاب جهنم خالدون
Ndërkaq, kriminelët janë në vuajtje të përjetshme të Xhehennemit.
44004375لا يفتر عنهم وهم فيه مبلسون
Atyre as nuk u lehtësohet (vuajtja) dhe aty janë të dëshpruar.
44014376وما ظلمناهم ولكن كانوا هم الظالمين
Ne nuk u bëmë atyre padrejtësi, por ata vetë kanë qenë horra.
44024377ونادوا يا مالك ليقض علينا ربك قال إنكم ماكثون
Dhe ata thërrasin: “O malik, le të në e marrë shpirtin Zoti yt!” ai thitë: “Ju do të jeni aty përgjithmonë!”
44034378لقد جئناكم بالحق ولكن أكثركم للحق كارهون
Ne u patëm sjellë të vërteën, por shumica prej jush ishit urrejtës të së vëtetës.
44044379أم أبرموا أمرا فإنا مبرمون
A mos vëndosët për ndonjë çështje (grackë kundër Muhammedit), por edhe Ne kemivendosur (ta ndihmojmë).
44054380أم يحسبون أنا لا نسمع سرهم ونجواهم بلى ورسلنا لديهم يكتبون
A mendojnë se Ne nuk dërguam ndjenjën e fshehtë të tyre dhe bisedën mes tyre? Po, e dëgjomë dhe të dërguarit tonë (engjëjt përcjellës) që janë pranë tyre, shkruajnë.
44064381قل إن كان للرحمن ولد فأنا أول العابدين
Thuaj: “Sikurse Mëshiruesi (All-llahu) të kishte fëmijë, unë do të jem i pari adhurues (pse unë e di më së miri se ajo është gënjeshtër)!”
44074382سبحان رب السماوات والأرض رب العرش عما يصفون
Larg asaj është Zoti i qiejve e i tokës, Zoti i Arshit, nga aji që ata i përshkruajnë.


0 ... 429.7 430.7 431.7 432.7 433.7 434.7 435.7 436.7 437.7 438.7 440.7 441.7 442.7 443.7 444.7 445.7 446.7 447.7 448.7 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

576254794796412243785205379458778121925