بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
40513881إلى يوم الوقت المعلوم
Deri në ditën e caktuar”.
40523882قال فبعزتك لأغوينهم أجمعين
“Pasha madhërinë tënde – tha ai – me siguri të gjithë do t’i shpjerë në rrugë pa krye,
40533883إلا عبادك منهم المخلصين
Përveç robërve të Tu të sinqertë nga mesi i tyre”.
40543884قال فالحق والحق أقول
“Është e vërtetë, - tha, - dhe të vërtetën e flas.
40553885لأملأن جهنم منك وممن تبعك منهم أجمعين
Gjithsesi do ta mbush ferrin me ty dhe gjithë ata që do të pasojnë ty së bashku”.
40563886قل ما أسألكم عليه من أجر وما أنا من المتكلفين
Thuaj: “Unë për këtë nuk kërkoj prej jush shpërblim dhe unë nuk jam artificial,
40573887إن هو إلا ذكر للعالمين
Ai është, pa dyshim, këshillë për tëra botërat.
40583888ولتعلمن نبأه بعد حين
Dhe ju me siguri së shpejti do ta merrni vesh porosinë e tij”.
4059391بسم الله الرحمن الرحيم تنزيل الكتاب من الله العزيز الحكيم
Shpallja e Librit është nga All-llahu, i forti, i urti.
4060392إنا أنزلنا إليك الكتاب بالحق فاعبد الله مخلصا له الدين
ne me të vërtetë ta shpallëm ty Librin me të vërteta, prandaj adhuro vetëm All-llahun me sinqeritet në fe të tij!


0 ... 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3073489447031140179714072519415330305866