بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
40023832فقال إني أحببت حب الخير عن ذكر ربي حتى توارت بالحجاب
E ai tha: “Unë i dhashë përparësi dashurisë së kuajve, ndaj Zotit tim, derisa (dielli) e fsheh dhe perëndoi”.
40033833ردوها علي فطفق مسحا بالسوق والأعناق
“M’i ktheni ata mua!” Atëherë filloi t’u mësjojë këmbëve e qafave.
40043834ولقد فتنا سليمان وألقينا على كرسيه جسدا ثم أناب
Ne e sprovuam Sulejmanin dhe e mbajtëm në postin e tij si një trup, e pastaj u rikthye n gjendjen në jendjen e parë.
40053835قال رب اغفر لي وهب لي ملكا لا ينبغي لأحد من بعدي إنك أنت الوهاب
Tha: “Zoti im, më fal (gabimin), më dhuro asi pushteti që askush pas meje nuk do të ketë; vërtet, Ti je dhuruesi më i madh.
40063836فسخرنا له الريح تجري بأمره رخاء حيث أصاب
Ne ia nënshtruam erën që, sipas urdhërit të tij, ajo të ecën lehtë dhe nga të dëshirojë ai.
40073837والشياطين كل بناء وغواص
Ndërsa djajtë (ia nënshtruam) për çdo ndërtim dhe zhytje në ujë.
40083838وآخرين مقرنين في الأصفاد
Dhe të tjerët (djaj) që ishin të lidhur në panga.
40093839هذا عطاؤنا فامنن أو أمسك بغير حساب
Ky është shpërblimi Ynë, e ti dhuro ose mos dhuro, për këtë nuk përgjigjesh.
40103840وإن له عندنا لزلفى وحسن مآب
Ai vërtet ka vend të lartë te Ne dhe ardhmëri të mirë.
40113841واذكر عبدنا أيوب إذ نادى ربه أني مسني الشيطان بنصب وعذاب
Përkujto edhe robin tonë Ejubin, kur me lutje iu drejtua Zotit të vet: “Djalli më ka goditur me mundim e dhembje!”


0 ... 390.1 391.1 392.1 393.1 394.1 395.1 396.1 397.1 398.1 399.1 401.1 402.1 403.1 404.1 405.1 406.1 407.1 408.1 409.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

581539601614197619417921453404019883485