بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
40013831إذ عرض عليه بالعشي الصافنات الجياد
Kur në një parambrëmje iu shfaqën atij kuaj që, kur ishin të ndalur, rrinin gatitu në tri këmbë, e ishin edhe shumë të shpejtë.
40023832فقال إني أحببت حب الخير عن ذكر ربي حتى توارت بالحجاب
E ai tha: “Unë i dhashë përparësi dashurisë së kuajve, ndaj Zotit tim, derisa (dielli) e fsheh dhe perëndoi”.
40033833ردوها علي فطفق مسحا بالسوق والأعناق
“M’i ktheni ata mua!” Atëherë filloi t’u mësjojë këmbëve e qafave.
40043834ولقد فتنا سليمان وألقينا على كرسيه جسدا ثم أناب
Ne e sprovuam Sulejmanin dhe e mbajtëm në postin e tij si një trup, e pastaj u rikthye n gjendjen në jendjen e parë.
40053835قال رب اغفر لي وهب لي ملكا لا ينبغي لأحد من بعدي إنك أنت الوهاب
Tha: “Zoti im, më fal (gabimin), më dhuro asi pushteti që askush pas meje nuk do të ketë; vërtet, Ti je dhuruesi më i madh.
40063836فسخرنا له الريح تجري بأمره رخاء حيث أصاب
Ne ia nënshtruam erën që, sipas urdhërit të tij, ajo të ecën lehtë dhe nga të dëshirojë ai.
40073837والشياطين كل بناء وغواص
Ndërsa djajtë (ia nënshtruam) për çdo ndërtim dhe zhytje në ujë.
40083838وآخرين مقرنين في الأصفاد
Dhe të tjerët (djaj) që ishin të lidhur në panga.
40093839هذا عطاؤنا فامنن أو أمسك بغير حساب
Ky është shpërblimi Ynë, e ti dhuro ose mos dhuro, për këtë nuk përgjigjesh.
40103840وإن له عندنا لزلفى وحسن مآب
Ai vërtet ka vend të lartë te Ne dhe ardhmëri të mirë.


0 ... 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 401 402 403 404 405 406 407 408 409 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

20713305514457094207299341547942044991