بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
396937181وسلام على المرسلين
Dhe përshëndetje e madhe qoftë mbi pejgamberët,
397037182والحمد لله رب العالمين
dhe falenderimi qoftë për Allahun – Zotin e gjithësisë!
3971381بسم الله الرحمن الرحيم ص والقرآن ذي الذكر
Sâd! Pasha Kur’anin e madhërueshëm (që këshillon),
3972382بل الذين كفروا في عزة وشقاق
(por) jobesimtarët janë mendjemëdhenj dhe përçarës (nuk e pranojnë të Vërtetën)!
3973383كم أهلكنا من قبلهم من قرن فنادوا ولات حين مناص
Sa e sa breza para tyre (popullit të Mekkes), Ne i kemi zhdukur, e ata kanë thirrë në ndihmë, por ka qenë vonë!
3974384وعجبوا أن جاءهم منذر منهم وقال الكافرون هذا ساحر كذاب
Ata janë çuditur për ardhjen e një paralajmëruesi nga mesi i tyre, dhe jobesimtarët kanë thënë: “Ky është magjistar dhe gënjeshtar;
3975385أجعل الآلهة إلها واحدا إن هذا لشيء عجاب
A don ai që prej tërë perëndive të bëjë një perëndi? Me të vërtetë, kjo është një gjë e çudtishme!”
3976386وانطلق الملأ منهم أن امشوا واصبروا على آلهتكم إن هذا لشيء يراد
Dhe paria nga mesi i tyre u larguan (duke i thënë njëri-tjetrit): “Shkoni dhe bëhuni të durueshëm pranë perëndive tuaj; Me të vërtetë, kjo është një punë (e madhe) që dëshirohet.
3977387ما سمعنا بهذا في الملة الآخرة إن هذا إلا اختلاق
Këtë nuk e kemi dëgjuar në fenë e mëparshme. Ky është vetëm një trillim;
3978388أأنزل عليه الذكر من بيننا بل هم في شك من ذكري بل لما يذوقوا عذاب
Vallë, nga mesi ynë atij t’i dërgohet Kur’ani?!” Por, ata dyshojnë në Këshillën Time, meqë ende nuk e kanë shijuar dënimin Tim.


0 ... 386.8 387.8 388.8 389.8 390.8 391.8 392.8 393.8 394.8 395.8 397.8 398.8 399.8 400.8 401.8 402.8 403.8 404.8 405.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

1991437044535620226759883105372338951242