بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
394337155أفلا تذكرون
A nuk jeni duke menduar?
394437156أم لكم سلطان مبين
A mos keni ju ndonjë argument të sigurt?
394537157فأتوا بكتابكم إن كنتم صادقين
Sillnie pra, librin tuaj, nëse është si thoni ju!
394637158وجعلوا بينه وبين الجنة نسبا ولقد علمت الجنة إنهم لمحضرون
Ata (idhujtarët) pohuan mes Tij e mes engjëjve (xhinëve) lidhmëri farefisnore, po xhinët e dinë se ata (idhujtarët) janë të hedhur në zjarr.
394737159سبحان الله عما يصفون
All-llahu është i pastër nga ajo çka i përshkruanë.
394837160إلا عباد الله المخلصين
Ata (engjëjt) janë vetëm robër të sinqertë të Zotit (ata nuk i përshkruajnë gjë).
394937161فإنكم وما تعبدون
E, as ju dhe as ata që i adhuroni,
395037162ما أنتم عليه بفاتنين
Nuk mund ta vini në sprovë askë ndaj Atij (besimit në Zotin),
395137163إلا من هو صال الجحيم
Përveç atij që është i gjykuar për Xhehennem.
395237164وما منا إلا له مقام معلوم
E, nuk ka prej nesh (grupit të engjëjve) që nuk e ka vendin (detyrë, pozitën) e vet të njohur.


0 ... 384.2 385.2 386.2 387.2 388.2 389.2 390.2 391.2 392.2 393.2 395.2 396.2 397.2 398.2 399.2 400.2 401.2 402.2 403.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3585337811826053421428809396814343017