بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
391237124إذ قال لقومه ألا تتقون
(Përkujtoje) kur i tha popullit të vet: “A nuk po i frikësoheni (Perëndisë)?”
391337125أتدعون بعلا وتذرون أحسن الخالقين
Vallë, a i luteni ju Ba’lit (lloj idhulli), ndërsa e lëni Krijuesin më të mirë,
391437126الله ربكم ورب آبائكم الأولين
Allahun, Zotin tuaj dhe Zotin e të parëve tuaj të lashtë!”
391537127فكذبوه فإنهم لمحضرون
Ata e konsideruan gënjeshtar atë dhe për këtë shkak, me siguri, do të mbeten në dënim,
391637128إلا عباد الله المخلصين
pos robërve të sinqertë të Perëndisë.
391737129وتركنا عليه في الآخرين
Dhe Ne i lamë atij kujtim të mirë për brezat e mëvonshëm:
391837130سلام على إل ياسين
“Përshëndetja e madhe qoftë për Iljasin!”
391937131إنا كذلك نجزي المحسنين
Ja, kështu Ne i shpërblejmë bamirësit,
392037132إنه من عبادنا المؤمنين
e ai, me të vërtetë, ka qenë nga robërit Tanë besimtar.
392137133وإن لوطا لمن المرسلين
Dhe, me të vërtetë, Luti ka qenë njëri prej pejgamberëve.


0 ... 381.1 382.1 383.1 384.1 385.1 386.1 387.1 388.1 389.1 390.1 392.1 393.1 394.1 395.1 396.1 397.1 398.1 399.1 400.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

54021539259386956881597352298222295798