بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
38613773فانظر كيف كان عاقبة المنذرين
Prandaj shih si e pësuan ata të cilëve u është tërhequr vërejtja,
38623774إلا عباد الله المخلصين
Me përjashtim të robërve të sinqertë të All-llahut.
38633775ولقد نادانا نوح فلنعم المجيبون
Por kur na thirri Nuhi, Ne iu përgjegjë,
38643776ونجيناه وأهله من الكرب العظيم
Atë dhe familjën e tij e shpëtuam prej një mundimi të rëndë.
38653777وجعلنا ذريته هم الباقين
Dhe pasardhësit e tiji lamë të jetojnë.
38663778وتركنا عليه في الآخرين
Edhe kujtimin për të ua lamë breznive të ardhshme.
38673779سلام على نوح في العالمين
Paqa qoftë mbi Nuhin, në të tëra botërat.
38683780إنا كذلك نجزي المحسنين
Ja, kështu Ne i shpërblejmë bëmirësat.
38693781إنه من عبادنا المؤمنين
Ai ishte nga robërit tanë besimtarë.
38703782ثم أغرقنا الآخرين
E pastaj të tjerët i përmbytëm.


0 ... 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 387 388 389 390 391 392 393 394 395 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

20085743337543062107199112104027571583