بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
38213733فإنهم يومئذ في العذاب مشتركون
Dhe ata, atë Ditë do të jenë së bashku në mundim,
38223734إنا كذلك نفعل بالمجرمين
sepse, Ne kështu veprojmë me të këqinjtë.
38233735إنهم كانوا إذا قيل لهم لا إله إلا الله يستكبرون
Kur u thuhej atyre: “Vetëm Allahu është Zot!” – ata madhështoheshin,
38243736ويقولون أئنا لتاركو آلهتنا لشاعر مجنون
dhe thonin (Mekkasit): “Vallë, a t’i braktisim hyjnitë tona për shkak të një poeti të marrë?”
38253737بل جاء بالحق وصدق المرسلين
Jo, (ai nuk është poet), por ai e ka sjellë të Vërtetën dhe i ka vërtetuar pejgamberët e mëparshëm,
38263738إنكم لذائقو العذاب الأليم
e, me të vërtetë, ju do ta shijoni dënimin e dhembshëm, -
38273739وما تجزون إلا ما كنتم تعملون
dhe do ta dënoheni ju vetëm për atë që keni bërë!
38283740إلا عباد الله المخلصين
E robërit e sinqertë të Perëndisë,
38293741أولئك لهم رزق معلوم
do të kenë furnizim të caktuar,
38303742فواكه وهم مكرمون
pemë të ndryshme, dhe do të jenë të respektuar,


0 ... 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 383 384 385 386 387 388 389 390 391 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

501357542619538121253979621935654521187