بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
32252766بل ادارك علمهم في الآخرة بل هم في شك منها بل هم منها عمون
Por, dijenia e tyre arrihet në botën tjetër (kur të përjetojnë çka u është premtuar). Ja, ata dyshojnë për kët (për botën tjetër), bile janë të verbër ndaj saj.
32262767وقال الذين كفروا أإذا كنا ترابا وآباؤنا أئنا لمخرجون
Ndërsa ata të cilët nuk besun thanë: “A pasi të (vdesim) bëhemi dhe e pluhur ne edhe prindërit tanë, (a thua) do të ringjallemi?
32272768لقد وعدنا هذا نحن وآباؤنا من قبل إن هذا إلا أساطير الأولين
Kjo na është premtuar neve e dhe prindërve tamë më përpara, por kjo nuk është gjë tjetër veçse legjendë e të parëve!”
32282769قل سيروا في الأرض فانظروا كيف كان عاقبة المجرمين
Thuaj: “Udhëtoni nëpër tokë dhe shikoni se si ishte përfndimi i kundërshtarëve!”
32292770ولا تحزن عليهم ولا تكن في ضيق مما يمكرون
Po ti (Muhammed) mos u trzo për ta, e as mos e ngushto veten nga ato dredhi që bëjnë!
32302771ويقولون متى هذا الوعد إن كنتم صادقين
E ata thonë: “Po qe se jeni të sigurt në ato çka flitni, kur do të realizohet ai premtimi (me dënim)?”
32312772قل عسى أن يكون ردف لكم بعض الذي تستعجلون
Ti thuaj: “Tanimë u është ngjeshur juve një pjesë e atij premtimi për të cilin po ju ngutet juve!”
32322773وإن ربك لذو فضل على الناس ولكن أكثرهم لا يشكرون
S’ka dyshim se Zoti yt është shumë bëmirës ndaj njerëzve, po shumica e tyre nuk e falënderojnë.
32332774وإن ربك ليعلم ما تكن صدورهم وما يعلنون
E është e sigurt se Zoti yt di çka fshehin zemrat e tyre dhe çka shfaqin haptazi.
32342775وما من غائبة في السماء والأرض إلا في كتاب مبين
Nuk ka asgjë të fshehu në qiell e as në tokë, e tëmos jetë e shënuar në librin e saktë (dijenin e Zotit).


0 ... 312.4 313.4 314.4 315.4 316.4 317.4 318.4 319.4 320.4 321.4 323.4 324.4 325.4 326.4 327.4 328.4 329.4 330.4 331.4 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

591133045312442739335190176120871235