بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
311926187فأسقط علينا كسفا من السماء إن كنت من الصادقين
E nëse je nga të vërtetit, atëherë lëshoje mbi ne një copë nga qielli (si dënim)!
312026188قال ربي أعلم بما تعملون
Ai tha: “Zoti im e di më së miri për atë që ju veproni!”
312126189فكذبوه فأخذهم عذاب يوم الظلة إنه كان عذاب يوم عظيم
Dhe ata e përgënjeshtruan ate, andaj i goditi dënimi i hijes. Vërtet, ai ishte dënimi i një dite të llahtarshme.
312226190إن في ذلك لآية وما كان أكثرهم مؤمنين
Edhe në këtë (ngjarje) ka argumente, po shumica e tyre nuk u bënë besimtarë.
312326191وإن ربك لهو العزيز الرحيم
E Zoti yt, pa dyshim është Ai i plotfuqishmi dhe i mëshirshmi.
312426192وإنه لتنزيل رب العالمين
E edhe ai (kur’ani) është shpallje (zbritje) e Zotit të botëve.
312526193نزل به الروح الأمين
Atë e solli shpirti besnik (Xhibrili).
312626194على قلبك لتكون من المنذرين
(E solli) në zemrën tënde, për të qenë ti prej atyre që tërheqin vërejtjen (pejgamber).
312726195بلسان عربي مبين
(Të shpallëm) Me gjuthëtë kulluar arabe.
312826196وإنه لفي زبر الأولين
Dhe se ai (Kur’ani) është i përmendur edhe në librat e mëparshëm.


0 ... 301.8 302.8 303.8 304.8 305.8 306.8 307.8 308.8 309.8 310.8 312.8 313.8 314.8 315.8 316.8 317.8 318.8 319.8 320.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

234451255295897478422572362248745215348