بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
308026148وزروع ونخل طلعها هضيم
në të lashta dhe palme hurmesh, me frute të shijshme?
308126149وتنحتون من الجبال بيوتا فارهين
E, ju po gdhendni shtëpitë në male me mjeshtri të shkathët,
308226150فاتقوا الله وأطيعون
andaj, druani Perëndisë dhe bëhuni të dëgjueshëm ndaj meje,
308326151ولا تطيعوا أمر المسرفين
dhe mos dëgjoni urdhërat e atyre që e teprojnë në të keqe,
308426152الذين يفسدون في الأرض ولا يصلحون
të cilët bëjnë ngatërresa në Tokë, e nuk përmirësojnë (asgjë)”.
308526153قالوا إنما أنت من المسحرين
Ata thanë: “Ti je vetëm njeri – nga të magjepsurit;
308626154ما أنت إلا بشر مثلنا فأت بآية إن كنت من الصادقين
ti je vetëm njeri – ashtu si ne, andaj na sjell një mrekulli, nëse thua të vërtetën!”
308726155قال هذه ناقة لها شرب ولكم شرب يوم معلوم
(Salihu) tha: “Ja, kjo është devja (dokument), - për të ka pije (uji) në ditë të caktuara; e për ju – në ditë tjetër të caktuar,
308826156ولا تمسوها بسوء فيأخذكم عذاب يوم عظيم
dhe mos i bëni kurrfarë të keqe asaj, se ju godet dënimi i Ditës së madhe!
308926157فعقروها فأصبحوا نادمين
Por, ata – e therrën atë, e pastaj u penduan,


0 ... 297.9 298.9 299.9 300.9 301.9 302.9 303.9 304.9 305.9 306.9 308.9 309.9 310.9 311.9 312.9 313.9 314.9 315.9 316.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

2359225745344204942843627409462115345