بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
307926147في جنات وعيون
Në kopshte dhe ndër kroje e burime,
308026148وزروع ونخل طلعها هضيم
Në toka të mbjellura, pemishte me fryte të pjekura.
308126149وتنحتون من الجبال بيوتا فارهين
Ju me mjeshtëri të rrallë latoni shtëpi në kodra.
308226150فاتقوا الله وأطيعون
Pra, frikësohuni All-llahut dhe më dëgjoni mua!
308326151ولا تطيعوا أمر المسرفين
E mos dëgjoni urdhërat e atyre që i teprojnë të këqiat,
308426152الذين يفسدون في الأرض ولا يصلحون
Të cilët në tokë nuk bëjnë mirë, por, sjellin shkatërrim”.
308526153قالوا إنما أنت من المسحرين
Ata i thanë: “Ti je vetëm një i magjepsur.
308626154ما أنت إلا بشر مثلنا فأت بآية إن كنت من الصادقين
Ti je njeri, si edhe ne; prandaj sillna një mrekulli nëse je i sinqertë”.
308726155قال هذه ناقة لها شرب ولكم شرب يوم معلوم
“Qe, kjo është deveja, - tha ai, - në ditë të caktuar do të pijë ajo edhe ju,
308826156ولا تمسوها بسوء فيأخذكم عذاب يوم عظيم
Dhe mos i bëni asnjë të keqe që t’iu përfshijë edhe juve vuajtja e Ditës së madhe!”


0 ... 297.8 298.8 299.8 300.8 301.8 302.8 303.8 304.8 305.8 306.8 308.8 309.8 310.8 311.8 312.8 313.8 314.8 315.8 316.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

726327776231714222705395397835873797