بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
278223109إنه كان فريق من عبادي يقولون ربنا آمنا فاغفر لنا وارحمنا وأنت خير الراحمين
Pse një grup prej robëve të Mi thanë: “O Zoti ynë, ne besuam, prandaj na falë dhe na mëshiro, se Ti je më i miri i mëshiruesve!”
278323110فاتخذتموهم سخريا حتى أنسوكم ذكري وكنتم منهم تضحكون
E ju i patët tallur ata, sa që ajo tallje bëri që të harronin përkujtimin ndaj Meje, madje edhe qeshnit me ta.
278423111إني جزيتهم اليوم بما صبروا أنهم هم الفائزون
E Unë sot i shpërbleva ata për atë që ishin të durueshëm atë janë fitimtarët.
278523112قال كم لبثتم في الأرض عدد سنين
Ai thotë: “E sa vjet keni kaluar në tokë?”
278623113قالوا لبثنا يوما أو بعض يوم فاسأل العادين
Ata thonë: “Kemi qëndruar një ditë ose një pjesë të ditës, pyeti ata që dinë numërimin!”
278723114قال إن لبثتم إلا قليلا لو أنكم كنتم تعلمون
Ai thotë: “Mirë e keni, sikur ta dishit njëmend pak keni qëndruar!”
278823115أفحسبتم أنما خلقناكم عبثا وأنكم إلينا لا ترجعون
A menduat se Ne u krijuam kot dhe se nuk do ktheheni ju te Ne?
278923116فتعالى الله الملك الحق لا إله إلا هو رب العرش الكريم
I lartë është All-llahu, Sunduesi i vërtet, nuk ka zot tjetër pos Tij, Zot i Arshit bujar.
279023117ومن يدع مع الله إلها آخر لا برهان له به فإنما حسابه عند ربه إنه لا يفلح الكافرون
E kush adhuron me All-llahun edhe ndonjë zot tjetër, për të cilin nuk ka kurrëfarë fakti, përgjegjësia e tij është para Zotit të vet, e mohuesit nuk do të shpëtojnë.
279123118وقل رب اغفر وارحم وأنت خير الراحمين
E ti thuaj: “O Zoti im, më fal e më mëshiro, se Ti je me Mëshiruesi i mëshiruesve!”


0 ... 268.1 269.1 270.1 271.1 272.1 273.1 274.1 275.1 276.1 277.1 279.1 280.1 281.1 282.1 283.1 284.1 285.1 286.1 287.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.09 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

6145400651343051285394877100512305695