بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
27512378وهو الذي أنشأ لكم السمع والأبصار والأفئدة قليلا ما تشكرون
Ai është i cili juve ju jep të dëgjuarit, të pamurit edhe mendjen; po sa pak falënderoni!
27522379وهو الذي ذرأكم في الأرض وإليه تحشرون
Ai është i cili ju krijon në tokë dhe para Tij do të mblidheni!
27532380وهو الذي يحيي ويميت وله اختلاف الليل والنهار أفلا تعقلون
dhe Ai është i cili bën vdekje dhe ngjallje, prej tij varet ndërrimi i natës e ditës; po a nuk e kuptoni?
27542381بل قالوا مثل ما قال الأولون
Mirëpo ata flasin si patën folur ata përpara tyre.
27552382قالوا أإذا متنا وكنا ترابا وعظاما أإنا لمبعوثون
Thonë: “A kur të vdesim e të bëhemi dhé e eshtra do të ringjallemi a”?
27562383لقد وعدنا نحن وآباؤنا هذا من قبل إن هذا إلا أساطير الأولين
Edhe neve, por edhe të parëve tanë që më parë na është premtuar kjo, por këto janë vetëm trillime të popujve të lashtë”.
27572384قل لمن الأرض ومن فيها إن كنتم تعلمون
thuaju: “E kujt është toka dhe gjithë ç’ka në të, e dini?”
27582385سيقولون لله قل أفلا تذكرون
“E All-llahut!” – do të përgjigjen, por ti thuaj: “Po pse pra nuk vini në vete?”
27592386قل من رب السماوات السبع ورب العرش العظيم
Pyeti: “Kush është Zoti i shtatë qiejve dhe Zot i gjithësisë së gjithëmbarshme?”
27602387سيقولون لله قل أفلا تتقون
“All-llahu” – do të thonë ata, kurse ti thuaju: “E pse pra nuk po frikësoheni?”


0 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 276 277 278 279 280 281 282 283 284 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

1954799244161522364053490211702953114