بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
27022329وقل رب أنزلني منزلا مباركا وأنت خير المنزلين
Dhe thuaj: “O Zoti im, më zbarko në vend të bekuar! Ti je më i miri zbarkues!”
27032330إن في ذلك لآيات وإن كنا لمبتلين
Në këto, vërtetë, ka argumente dhe Ne njëmend i kemi vënë në sprovë.
27042331ثم أنشأنا من بعدهم قرنا آخرين
Ps tyre kemi krijuar brezni të tjera,
27052332فأرسلنا فيهم رسولا منهم أن اعبدوا الله ما لكم من إله غيره أفلا تتقون
dhe si profet ua kemi dërguar një nga mesi i tyre! “Adhurone All-llahun! Ju nuk keni tjetër Zot përveç Atij, a nuk i frikësoheni”?
27062333وقال الملأ من قومه الذين كفروا وكذبوا بلقاء الآخرة وأترفناهم في الحياة الدنيا ما هذا إلا بشر مثلكم يأكل مما تأكلون منه ويشرب مما تشربون
Kurse parësia e popullit të tij, të cilët nuk kanë besuar, dhe të cilët kanë përgënjeshtruar ballafaqimin në botën tjetër, dhe të cilëve u kemi dhënë që në këtë botë të çojnë jetë luksoze, thoshin: “Ky nuk është tjetër përveç njeri sikur ju, ha atë që hani edhe ju, edhe pi atë që pini edhe ju;
27072334ولئن أطعتم بشرا مثلكم إنكم إذا لخاسرون
Dhe në qoftë se i përuleni një njeriu sikur ju, ju me siguri atëherë do të humbni.
27082335أيعدكم أنكم إذا متم وكنتم ترابا وعظاما أنكم مخرجون
E ai u premton se pasi që të vdisni e të bëheni truall dhe eshtra do të ngjalleni?
27092336هيهات هيهات لما توعدون
Është larg, shumë larg ajo që po u premtohet!
27102337إن هي إلا حياتنا الدنيا نموت ونحيا وما نحن بمبعوثين
Ekziston vetëm jeta në këtë botë. Ne jetojmë dhe vdesim, por nuk do të ringjallemi.
27112338إن هو إلا رجل افترى على الله كذبا وما نحن له بمؤمنين
Ai është njeri, i cili përhap gënjeshtra për All-llahun, por ne atij nuk i besojmë.


0 ... 260.1 261.1 262.1 263.1 264.1 265.1 266.1 267.1 268.1 269.1 271.1 272.1 273.1 274.1 275.1 276.1 277.1 278.1 279.1 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

296631084424321016362716398774126944104