بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
23431993إن كل من في السماوات والأرض إلا آتي الرحمن عبدا
S’ka krijesë që gjendet në qiej dhe në Tokë, e që të mos vijë si rob te Bamirësi i Gjithmbarshëm.
23441994لقد أحصاهم وعدهم عدا
Ai, i ka përfshirë të gjithë ata dhe i ka numëruar të gjithë saktësisht.
23451995وكلهم آتيه يوم القيامة فردا
Dhe, çdonjëri prej tyre, në Ditën e Kijametit, do të vijë fill i vetëm tek Ai.
23461996إن الذين آمنوا وعملوا الصالحات سيجعل لهم الرحمن ودا
Me të vërtetë, ata që besojnë dhe bëjnë vepra të mira, Bamirësi i Gjithmbarshëm do t’i pajisë me dashuri (që t’i dojë Perëndia dhe që t’i duan njerëzit).
23471997فإنما يسرناه بلسانك لتبشر به المتقين وتنذر به قوما لدا
Na, me të vërtetë, e kemi bërë atë (Kur’anin) të lehtë, në gjuhën tënde, që me të, t’i sihariqosh besimtarët, dhe me të, t’i paralajmërosh njerëzit, armiqët e përbetuar.
23481998وكم أهلكنا قبلهم من قرن هل تحس منهم من أحد أو تسمع لهم ركزا
Sa e sa brezni kemi shkatërruar Ne para tyre. Vallë, a po sheh ndonjë prej tyre, dhe a po dëgjon përshpëritjen më të vogël të tyre?
2349201بسم الله الرحمن الرحيم طه
Tá, Hâ.
2350202ما أنزلنا عليك القرآن لتشقى
Na, nuk ta kemi shpallur ty Kur’anin për të munduar,
2351203إلا تذكرة لمن يخشى
por, që të jetë këshillë për atë që druan,
2352204تنزيلا ممن خلق الأرض والسماوات العلى
ai është i shpallur – nga Krijuesi i Tokës dhe i qiejve të lartë,


0 ... 224.2 225.2 226.2 227.2 228.2 229.2 230.2 231.2 232.2 233.2 235.2 236.2 237.2 238.2 239.2 240.2 241.2 242.2 243.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

55258228675519324916352488613310202439