بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
18761574فجعلنا عاليها سافلها وأمطرنا عليهم حجارة من سجيل
Dhe duke e përmbysur anën e lartë të qytetit poshtë, Ne e përmbysëm dhe lëshuammbi ta shi (të dheut të pjekur në Xhehennem) si gurë.
18771575إن في ذلك لآيات للمتوسمين
Në atë (ngjarje), vërtet ka argumente për ata që mendojnë.
18781576وإنها لبسبيل مقيم
Dhe se ato (vendbanime të shkatërruara) ende janë të dukshme pranë rrugës.
18791577إن في ذلك لآية للمؤمنين
Për ata që besojnë, ka fakte në të.
18801578وإن كان أصحاب الأيكة لظالمين
Edhe populli i “Ejkës” ishin zullumqarë.
18811579فانتقمنا منهم وإنهما لبإمام مبين
E Ne ndërrmorëm kundër tyre (i shkatërruam), dhe që të dyja ato (vendi Sadum dhe Ejke) janë në rrugë që duken.
18821580ولقد كذب أصحاب الحجر المرسلين
Edhe populli i “Hixhres” i përgënjeshtroi të dërguarit.
18831581وآتيناهم آياتنا فكانوا عنها معرضين
Ne u patëm parashtruar atyre (mrekullitë) Tona, por ata i kundërshtonin ato.
18841582وكانوا ينحتون من الجبال بيوتا آمنين
Ata skalisnin shtëpia në kodra shkëmbore për të qenë të sigurt.
18851583فأخذتهم الصيحة مصبحين
E ata në mëngjes i goditi gjëmim i tmerrshëm e shkatërrues.


0 ... 177.5 178.5 179.5 180.5 181.5 182.5 183.5 184.5 185.5 186.5 188.5 189.5 190.5 191.5 192.5 193.5 194.5 195.5 196.5 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

535051433411342331435002444121103552798