بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
18511549نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم
Lajmëroi robërit e mi se Unë, njëmend, jam ai që fal dhe mëshirëplotë,
18521550وأن عذابي هو العذاب الأليم
Por edhe dënimi im është, pa dyshim i dhembshëm.
18531551ونبئهم عن ضيف إبراهيم
Edhe lajmëroi ata për musafirët e Ibrahimit,
18541552إذ دخلوا عليه فقالوا سلاما قال إنا منكم وجلون
Kur hynë dhe i thanë: “Paqe”! E ai u tha: “Ne frikësohemi prej jush”.
18551553قالوا لا توجل إنا نبشرك بغلام عليم
“Mos u frikëso, - i thanë, - ne të përgëzojmë ty se do të keshë një djalë të mësuar”.
18561554قال أبشرتموني على أن مسني الكبر فبم تبشرون
“A më përgëzoni tani kur më ka zënë pleqëria? - tha ai. – Me çka po më përgëzoni?”
18571555قالوا بشرناك بالحق فلا تكن من القانطين
I thanë: “Të përgëzojmë me një realitet dhe për këtë mos e humb shpresën!”
18581556قال ومن يقنط من رحمة ربه إلا الضالون
Po kush e humb shpresën në mëshirën e Zotit të vet, përveç atyre të devijuarëve e të humburëve.
18591557قال فما خطبكم أيها المرسلون
“Po ç’punë keni ju, o të dërguarë! – u tha.
18601558قالوا إنا أرسلنا إلى قوم مجرمين
“Ne jemi dërguar te një popull mëkatar, - i thanë ata.


0 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

49253863544023913648522675346882714258